Zastosowanie dźwigów w reklamie wielkoformatowej
Reklama zewnętrzna wymaga umieszczenia w widocznych miejscach specjalnych konstrukcji o znacznej wysokości. Prowadzenie robót tego typu oznacza konieczność skorzystania z odpowiedniego sprzętu – z reguły dźwigu oraz podnośnika koszowego. Ponieważ jest on kosztowny, a obsługa wymaga posiadania właściwego doświadczania i legitymowania się niezbędnymi uprawnieniami, najczęstszą opcją jest wynajęcie dźwigu wraz z operatorem. Montaż reklam wielkoformatowych może być dzięki temu wykonany sprawnie, szybko i przy niskim koszcie. Przekonajmy się, czym wyróżniają się zlecenia tego rodzaju i sprawdźmy, w jaki sposób się je realizuje.
Co wyróżnia reklamę wielkoformatową?
Reklama wielkoformatowa należy do efektywnych sposobów docierania do potencjalnego klienta, o ile powierzchnia reklamowa będzie zlokalizowana w odpowiednim miejscu oraz ustawiona w sposób, który sprawi, iż będzie widziana przez dużą liczbę ludzi. Niezawodnym sposobem na osiągnięcie tego celu okazuje się zastosowanie specjalnej konstrukcji stalowej w postaci masywnego słupa albo wsporników, dzięki którym tablica służąca jako billboard, ale coraz częściej także ekran LED znajdzie się na odpowiedniej wysokości. Alternatywą jest ich montaż na innych obiektach – wyższych budynkach lub istniejących konstrukcjach np. kładkach czy częściach mostów albo wiaduktów.
Jak wygląda montaż konstrukcji reklamowych?
Wszystkie większe konstrukcje reklamowe wymagają specjalnego projektu i przygotowania obliczeń wytrzymałościowych, potwierdzających, że zachowają one stabilność i wytrzymają obciążenie wiatrem, a więc zarówno jego napór, jak i wytwarzaną siłę ssącą. Ich wykonanie wiąże się z koniecznością montażu poszczególnych elementów, które zwykle mają sporą masę. Do prac tego rodzaju konieczne więc będzie skorzystanie z dźwigu o odpowiednim wysięgu, wysokości podnoszenia oraz udźwigu. Montowane elementy w postaci słupów muszą być podniesione i umieszczone na solidnych podstawach. Do nich przytwierdza się następnie pozostałe części konstrukcji, co z reguły oznacza także konieczność użycia podnośnika koszowego.